1981 yılında Ankara’da doğdum.

Ortaokul ve lise eğitimimi Ankara Anadolu Lisesi Almanca Bölümünde tamamladım.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimlerimi tamamladım.

Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra Ankara Barosu’nda avukatlık stajımı tamamladım. 2009 yılından beridir avukatlık mesleğini icrâ etmekteyim.

Yoğunlukla cezâ hukuku, bilişim hukuku, sermâye piyasası ve finans hukuku alanlarında meslekî çalışmalarımı îfâ etmekteyim. Özellikle blokzincir ve kripto varlık teknolojilerinin hukukî yönleri meslekî ilgi alanıma dâhildir.

Hâlen Ankara Barosu Sermâye Piyasası ve Finans Hukuku Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Geçmiş dönemlerde Ankara Barosu Bilişim Hukuku Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ankara Barosu Yayın Kurulu Başkan Yardımcılığı, Ankara Barosu CMK Merkezi üyeliği, Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi üyeliği, Ankara Barosu TOMAK üyeliği, Ankara Barosu Hayvan Hakları Kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.

Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği (www.bkvd.org.tr) kurucu üyesi olup, Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini hâlen yürütmekteyim.

Târih, jeostrateji, ekonomi, felsefe, sosyoloji, astronomi, astrofizik, kozmoloji, parçacık fiziği, kimya ve savunma teknolojileri çocuk yaşlarımdan beridir özel ilgi alanlarım olmuştur. Yelkencilik, sinema, futbol ve müzik ise hayatıma dâir diğer renkler…

Beşiktaş Jimnastik Kulübü kongre üyesiyim.

Sosyal medyadan tâkip etmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

 

Site Footer

Sliding Sidebar

    2019 © Oğuz Evren KILIÇ.   Bu internet sitesindeki tüm yazılar ve diğer içerikler izinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz. Tüm içeriğin hakkı mahfuzdur.